Merhaba arkadaşlar, bu makalede neden mütevazi bir hayat yaşamadığımı, ve hayat standartlarımı neden "gözünüze soktuğumu" anlatacağım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, e-ticaret, ve dolayısıyla Amazon FBA programının bu lüks hayatı yaşamamda çok büyük payı var, ancak ben bu işi yapmıyor olsaydım da aşağı yukarı yine bu standartlarda hayatı olan biri olurdum. Şimdi gelelim herkesin eleştirmek için ağzına meze ettiği o söyleme;

"Lüks hayatınla gözümüzü boyuyorsun, böyle zenginliklerini ön planda tutanlar dolandırıcı olur"

Şimdi bu argümanı çürütelim. Birincisi art niyetli insanları ne yaparsanız yapın memnun edemezsiniz, beni bu şekilde eleştiren insanların büyük çoğunluğu mütevazi, zenginliğimi saklayan bir hayat yaşıyor, ve sosyal medyada paylaştığım resimleri bu ölçüde tutuyor olsam "Sen zengin olsan böyle vasat fotoğraflar paylaşmazdın, çulsuz olduğun çok belli bir de bize mi para kazanmayı öğreteceksin?" derlerdi. Yani bu tip insanları tatmin edemezsiniz. Böyle akıl dışı bir tutumla kendilerini yüksek ihtimalle finansal özgürlüklerine kavuşturacak Amazon FBA kursumu kaçırarak aslında kendilerine kötülük yaptıklarının farkında bile değiller, o yüzden bu insanlara gerçekten acıyorum.Benim lüks fotoğraflar paylaşmam görgüsüzlük değil, aksine kendime hak ettiğim hayatı sunmamın verdiği mutluluk ve gururu saklamak için mantıklı bir neden görmemem. Bu zengin düşmanı kıskanç kesimin tek derdi o hayatı yaşayamamak, bu kişilere sorun komünist misiniz diye, %99'u hayır diyecektir. O zaman neye kızıyorsun? Lüks arabalar, evler, mekanlar ve eşyalar bizler için yok mu? Hepsi bizler için var!!! Bu dünyaya bir kez geliyoruz ve en iyi şekilde yaşamayı hak ediyoruz! Birilerine sevimli gözükeceğim diye de hayat standartlarımı sınırlayacak değilim! Hayat başkalarının düşüncelerine göre yaşamak için çok kısa.
E-ticaret, ve Amazon FBA benim finansal özgürlüğümü kazanmamı ve bu lüks hayatı özerkçe yaşamamı sağladı. 2018 yılını 232 milyar dolar rekor satışla kapatmış olan Amazon bugün tartışmasız dünyanın en iyisi ve en kazançlısı. Ben de bu durumu lehime kullandım. Önce öğrendim, uyguladım, kazandım, ve öğrettim! Amazon FBA kursu satarak hem gelirimi daha da yükselttim hem de kazanırken kazanmayı öğrettim. Rakiplerime göre çok ucuza sattığım bu kurslar sayesinde her iki taraf da, yani kurs satan ben, ve kursu alan sizler kazandınız! (WIN WIN)Beni eleştirenler mevcut hastalıklı kafa yapısını değiştirmezlerse kıskançlık krizleri eşliğinde vasat hayatlarından ömür boyu kurtulamayacaklar. Size tavsiyem önce ne istediğinize karar vermeniz, bana nefretle bakmak yerine içten içe özendiğiniz gerçeğini kabul etmek, geriye kalan hayatınızın ilk gününe daha bilinçli, pozitif ve umut dolu başlamanızı sağlayacaktır.

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim,

Berke Aliyazıcıoğlu