Amazon FBA Nedir?

Amazon FBA Danışmanlık Hizmeti Tam Olarak Nedir? Neden Pahalı?

Merhaba arkadaşlar, bu makalede Amazon FBA Nedir, Amazon FBA kursu ve danışmanlığı arasındaki farkları daha net açıklayarak kavramanızı sağlayacağım.

Amazon FBA eğitim programımı zaten biliyorsunuz. Ücretini ödedikten sonra önceden çekilmiş eğitim videolara erişim sağlayarak işi ilk adımdan son adıma kadar öğreniyorsunuz. Danışmanlık hizmetinde ise işi sizin adınıza ilk adımdan son adıma biz kuruyoruz ve sistemi oturtup size devrediyoruz. Fark bu kadar mı? Kesinlikle hayır...

"Amazon FBA Nedir?" sorunuza tam bir cevap olması niteliğinde, danışmanlıkta olan hizmetleri maddeler halinde önden buraya yazmak, daha sonrasında ise ek açıklamalar yapmak istiyorum.

Hesap açılışı (ABD )
Hesap açılışı (AMAZON WORLD 15 ULKE )
Ürün listeleme (1-10 ürün) Full optimizasyon (bonus logo yapımı ücretsiz)
Ürün listeleme (10-50 ürün) (Ek ücret karşılığı) Full optimizasyon(bonus logo yapımı ücretsiz)
Ürün listeleme (50-100+ürün) (Ek ücret karşılığı) Full optimizasyon
Mevcut Ürün analizi incelemesi raporlama
Rakip analizi raporlama ve dinamik fiyat önerisi
Yeni ürün (Niche Hunter) bulma raporlama öneri tavsiye
Tam profesyonel full danışmanlık hizmeti 7/24
Amazon PPC reklam en güçlü keyword seçimi
Profesyonel mağaza işletme raporlama pro resim ve grafik desteği
Ön muhasebe hizmeti gelir gider raporlama
Ürünler için satış stratejileri oluşturma raporlama (Tek seferlik)
İade ürün listesi raporlama ve çözüm önerileri (Tek seferlik)
Amazon (ABD) B2B satış ile ABD Amazon business müşterilerine toptan satış
Amazon (WORLD) B2B satış ile Amazon world business müşterilerine toptan satış
Olası ihtilaf durumun da Seller Central ile profesyonel kriz yönetimi ile çözüm
%100 müşteri memnuniyeti ile mevcut müşteri ile iletişim
Otomatik teşekkür ve review isteme yazısı kampanyaları
Opsiyonel Amazon harici websitesi kurulumu email data bank oluşumu ve toplu e-mail
Opsiyonel sosyal medya ve Google ADS reklamları
Opsiyonel çözüm ortaklarımız ile Amazon ABD ve World depolama
Opsiyonel çözüm ortaklarımız ile Amazon ABD ve World şirket açma
Opsiyonel çözüm ortaklarımız ile Amazon ABD ve World marka tescili
Opsiyonel çözüm ortaklarımız ile Amazon ABD ve World hukuki çözüm
Opsiyonel çözüm ortaklarımız ile Amazon ABD ve World muhasebe hizmeti

Amazon FBA Nedir?

Kursta gösterilmeyen birçok şeyin olduğunu görüyorsunuz. Kaldı ki kursta gösterildiği halde ilk yapışınızda mükemmel yapamama ihtimaliniz olan şeyleri biz "mükemmel" yapıyoruz. Satma ihtimali olan ürünleri buluyoruz, piyasasını kısa, orta ve uzun vadeli analiz edip raporluyoruz, bu ürünlere nasıl bir ekleme yapılırsa rakiplerin ürünlerinden daha dikkat çekici hale geleceğini, ve herkes tarafından tercih edileceğini belirliyoruz. Sonrasında ürünün bütün tedarikçileriyle iletişime geçiyoruz. Tek tek fiyat alıp pazarlık ediyoruz, ürünlerini kontrol ettiriyoruz ve içlerinden en güvenilir olanı seçip en uygun fiyata anlaşıyoruz. Ürün listelerken ürün açıklama kısmında kullanılan kelimeleri bile tek tek özel seçiyoruz, aylık aratılma hacimlerine bakıyoruz ve en sık arananları kullanarak SEO uyumlu ürün listelemesi yapıyoruz. Tek tek üşenmeden rakipleri analiz ediyoruz.

Ekipte tek sorumluluğu bu olan arkadaşlar var. Rakiplerin ürünlerine gelen kötü yorumlara bakıp, bu yorumları almamak için üründe gerekli değişikliklere gidiyoruz ve bunu ürünü piyasaya sürmeden önce yapıyoruz. Ürünlere en güvenilir yoldan review yani olumlu yorum alıyoruz. Yorumları doğrudan satın alma linki paylaşıp değil, organik aratmadan satın aldırtarak yaptırıyoruz bu sayede Amazon tarafından silinmiyor. Amazon fba nedir konusunda, reklamlar ise başlı başına uzmanlık alanı, ürün ile ilgilenme ve satın alma potansiyeli en yüksek olan hedef kitleyi önden analiz ediyoruz, eş zamanlı olarak piksel de kuruyoruz uzun vadede müşteri kitlesini optimize etmeyi sağlıyor. Amazon paneli üzerinden minimum tıklama başına ücret ödeyerek maksimum dönüş getirecek PPC reklam kampanyalarını bütçeniz doğrultusunda hazırladıktan sonra kupon ve promosyonlar da yapıyoruz ve duruma göre Lighting Deals kaydı yaptırıyoruz.

Facebook & Instagram sponsorlu dijital reklamlarının yanında Google ADS üzerinden de reklamlar çıkıyoruz bu sayede Google üzerinden ürün araştırması yapanlar da sizi Google'da ilk sırada görüp sizden alıyor, ürün reklamlarınız Youtube'da bile gözüküyor! Ürününüze paralel popüler markaları tek tek analiz edip ilgi alanı belirlerken bu markaları ekliyoruz. Mesela tekstil ürünü satıyorsunuz, Lacoste markasını araştıran insanın karşısına da sizin ürün çıkıyor. Bütün bunları özel ticari stratejilerimizle beraber uyguluyoruz. Arkadaşlar bildiğim her şeyi kursta gösteremedim, göstermeye kalksam gerçekten çok uzun bir eğitim programı olurdu ve siz işe yeni başlayanlar için aşırı yüklemeye neden olup işten soğutabilirdi.

Amazon FBA Nedir? sorusuna cevap olacak bazı ticari sırlarım da mevcut. Bunlardan birini kursta açıkladım (Kaykay taktiği) ancak uyguladığım 4 farklı ticari sırrım daha var. Siz de anlamışsınızdır ki, bizim danışmanlık sisteminde başarısızlık şansı neredeyse yok. Size düzenli dolar geliri yaratana kadar yanınızda oluyoruz. Sonrasında aylık 79$ ödeyerek düzenli durum analizi yaptırabiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi ciddi bir efor sarf ediyoruz. Bu yaptıklarımızın karşılığı 499£ etmez mi sizce? Lütfen pazarda limon alırken pazarlık etmeye çalışır gibi indirim talep etmeden önce sizin için harcanacak enerjiyi bir düşünün. Uzun lafın kısası, Amazon FBA kursu ile danışmanlık hizmeti arasında ciddi farklar var ve bu durum fiyata da yansıyor, ikisini birbirine karıştırmayın :)

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Amazon FBA Kursu ana sayfa için lütfen tıklayın.

Berke Aliyazıcıoğlu