Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle hakkımda en sık gelen eleştiriyi konuşmak istiyorum.

Madem Amazon FBA Programından Çok Kazanıyorsun Neden Kursunu Satmakla Uğraşıyorsun?

E-ticaret yapıyorsun, Amazon FBA yapıyorsun, o kadar kazansan kursunu vermezsin, dolandırıcı! çiftlik bank, tosun 2!!! vs vs...

Bu saçmalıklar böyle uzuyor gidiyor. İnsanları sınıflandırmayı sevmem ama böyle düşünen insanlar cahil, bilgisiz ve ön yargılı olup, sorgulama yetisi doğduğundan beri gram gelişmemiş canlılardır. Öncelikle girişimcilik ne onu bile bilmiyorlar demektir. Girişimci insan bir işi oturtup, para kazanıyor diye ömür boyu sadece o işe bağlı kalmaz, iş adamı kafasıdır o. Girişimci insan sürekli yeni fırsatlar kovalar, gelir kapılarını çoğaltarak daha da başarılı olmaya çalışır. Yeri gelir başarısız olur, ama bu onu yıldırmaz, aksine tecrübe kazandığı için bir sonraki girişimlerde şansının arttığını bilir, öz güveni yükselmiş şekilde devam eder. Ayrıca bencil insanlar yaptığım şeyi anlayamaz, onlar faydalı bir bilgi bulduklarında kendilerine saklamayı seçen, ve herkesi kendi gibi sanan insanlardır. Benim Amazon FBA kursu satıyor olmam, hali hazırda istikrarlı ve giderek büyüyen Amazon FBA işimi etkilemiyor, aksine eğitimci olduğum için sürekli kendimi geliştirmem gerekiyor ve bu yaptığım e-ticaret faaliyetlerine pozitif yansıyor. Ayrıca Amazon FBA kursu satarak hem gelirimi az da olsa arttırıyor, hem de Türkiye'de Amazon FBA e-ticaret modelinin yayılmasına aracı oluyorum. Kurs satışlarından gelen paranın büyük kısmını reklamlara harcıyorum, çünkü kurs satışlarındaki ana amaç ve vizyon eğitim programlarımın Türkiye çapında yayılması ve kalıcı olmasıdır. Bazı Amazon FBA eğitimi satan insanlar FBA denemiş başarısız olmuş, ve zararını kurs satarak çıkarmaya çalışmaktadır bu doğrudur, ama ben onlardan biri değilim. O kişilerin talep ettikleri kurs ücretleri ortada, benimki ortada. Üstelik objektif söylüyorum, o kişilerin eğitim programlarının kalitesi benimkinin yarı seviyesinde değil, bunu hem benden hem rakiplerimden kurs almış insanlar da teyit etmektedir. Ayrıca kurs videolarında lisanslı muhasebe programı tanıttığım videoda gözüken 150,000$ ciro kime ait ben kazanamıyorsam? ya da Instagram üzerinden paylaştığım bilançolar? Görgüsüzlük gibi olacak biliyorum çok özür dilerim ama şu paralar lens mi arkadaşlar?

Ben Amazon FBA yaparak çok ciddi para kazanıyorum, ama Amazon FBA halkla ilişkiler bakımından beni geliştirmiyor, aksine zayıflatıyor çünkü Amazon sizi müşterilerden ve herkesten izole edip her şeyi kendi üstlenip yapıyor, ve açıkçası sistemi kurduktan sonra bize yapacak pek bir şey kalmıyor!!! E-ticaret nedir? potansiyeli ve getirisi ne olur bizim halkımız bilmiyor, benim gibi misyonerler olmasa da öğreneceği yok, mütevazı konuşamayacağım Türkiye'de hakkıyla en iyi Amazon FBA yapan kişi muhtemelen benim. Günün birinde birisi beni geçecekse de bu öğrencilerimden biri olur, bir başkası değil! Ben kurs işine girdiğimde çok güzel insanlarla tanıştım, samimi dostluklar kurdum. Sırf bu etken için bile bu işe girilirmiş. Kapsamlı düşünmekten aciz, basit insanlar bu durumu algılayamadığından beni kurs işi yaptığım için eleştiriyor. Bu kişileri muhatap bile kabul etmediğimi tekrardan hatırlatmak isterim. Kaldı ki bu çapta insanların beni dolandırıcı bulup kursumu almamaları işime gelir, kursiyerlerimin başarı ortalaması düşmüyor. Açıkçası bana mantığıyla düşünen, akıllı öğrenciler lazım.En basitiyle şöyle düşünün, ben ne diyorum? Amazon FBA diye bir program var, günde 14 milyon insan en az 1 kere buradan alışveriş yapıyor. 2018 yılını tam 232 milyar dolar satışla kapatmış, dünyanın en büyük global ticaret ağı. Bir araştır bu adam neden bahsediyor, Amazon FBA programı nedir, resmi istatistikleri ve salt gerçeklikten kaynaklanan potansiyeli gör, algıla öyle yorum yap, ama yoook!!! 2.Çiftlikbank vakasıyız biz!! Gören de insanlara mavi yumurta sattığımızı zanneder! Kaldı ki olayın benle bile alakası yok, ben sadece Amazon FBA programını fark etmenizi sağlayan aracıyım burada. Bu insanlar biraz aklını kullanabilse zaten ilk olarak bunu algılar, onlar bana dolandırıcı diyerek koskoca Amazon'a, ve dolayısıyla kurucusu Jeff Bezos'a saygısızlık ediyorlar bana değil. Daha bunun farkında değiller! Bu tip eleştiri yapan insanlara bir bakın rica ediyorum, hayatta ne başarmışlar? Oturdukları yerden iyi bir şeyler yapmak isteyen insanlara bilinçsizce çamur atmaktan başka ne yapmışlar? Düşük profilli bu insanların dediklerine aldırış edip etmemek size kalmış. Ancak beni iyi okumuş, eğitimli, mantık sahibi kimse eleştirmedi bugüne kadar. Bu benim zaferimdir! Aslında burada dikkat edilmesi gereken tek faktör "mantık". Şunu da söylemek isterim, sokağa çıktığınızda ölmeyeceğinizin garantisi olmayan bu dünyada hiçbir şeyin garantisi yoktur, yani ben Amazon FBA yaparsanız kesin %100 başarılı olacaksınız demiyorum, sadece böyle devasa ve konforlu bir e-ticaret platformunun varlığından bahsediyor, ve kendini girişimci olarak tanımlayan herkesin en azından 1 kere bu işi denemesini gerektiğini söylüyorum. Umarım yazım bazı kalıplaşmış saçmalıklara bir parça olsun ışık tutmuştur.

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar

Berke Aliyazıcıoğlu